Sepetim 0 Adet: 0,00 TL

NutriGreen Organik Buğday Çimi Tozu

Bu ürünü ilk yorumlayan siz olun

Stok Durumu : Stokta var

70,00 TL

NutriGreen Organik Buğday Çimi Tozu

Tam boyutu görmek için yukarıdaki resme çift tıklayınız

Uzaklaştır
Yaklaştır

Detaylar

NutriGreen Organik Buğday Çimi Tozu
 
%100 tam buğday yaprağından ibarettir. Hiçbir ilave ve katkı maddesi içermemektedir. Kendine has bir tadı vardır. Klorofil açısından çok zengindir. Klorofil; insan dokusunun yenilenmesini ve gelişimini teşvik eden, sindirim sistemine yardımcı, ağız ve nefesteki kötü kokuların giderilmesine destek veren bir pigmenttir.
 
İyi bir E vitamini kaynağıdır. E vitamini; kanser ve kalp rahatsızlıklarına sebep olduğu bilinen serbest radikallere karşı hücre koruyucu özelliklere sahiptir.
 
Önemli özelliklerinden birisi de hücre yapısının korunması, DNA ve enzimleri; günümüzün stresli, yıpratıcı hayat tarzının sebep olduğu zararlardan korumasıdır. E vitamini, özellikle sağlıklı bir bağışıklık sistemi ve bulaşıcı hastalıklara karşı temel bir koruyucu ve onarıcıdır.
 
Organik Buğday Çimi tozu 90 adet yaşamsal mineral ihtiva etmektedir. Sağlıklı kemik ve diş yapısı için zengin Kalsiyum, zengin Magnezyum, Potasyum, Manganez ve sağlıklı bir kalp, kas, sinir sistemi ve kan damarları için Fosfor.
 
Organik Buğday Çiminin
 
• Yapısındaki antioksidan etki sayesinde hem kansere karşı koruma sağladığını hem de kanserli hücreleri yok etmekte çok önemli rol oynadığını,
• Yüksek tansiyonu düşürdüğünü, kalp hastalıklarını önlediğini ve kandaki şeker seviyesini düzenlediğini,
• Bağışıklık sistemini güçlendirip, yorgunluk hissini yok eden bir enerji kaynağı olduğunu,
• İçeriğindeki yüksek alkali oranı sayesinde vücutta biriken asit ve toksinleri yok ettiğini,
• Yüksek klorofil içeriği sayesinde karaciğeri arındırdığını,
• Sindirim sistemini düzenleyip, pekliği önlediğini,
• Diş çürümelerini önlediğini ve kötü nefes kokularını giderdiğini,
• 1 kilogram Organik Buğday çiminin yaklaşık 25 kilogram sebzenin besleme değerine eş değer yarar sağladığını,
 
Biliyormuydunuz !
 
Demir; yorgunluk ve enfeksiyonlara karşı dirençli olabilmemiz için gerekli ve temel bir mineraldir. Ayrıca, Buğday çimi tozu yumurtadan daha zengin bir protein kaynağıdır.
 
Selenyum, Buğday çiminin ihtiva ettiği önemli minerallerden biridir. Vücudumuzun hastalıklara karşı dirençli olmasında sağladığı katkı ve bu hastalıklara sebep olan zararlı hücrelerin oluşmaması için önleyici desteği önemlidir. Ayrıca, vücudumuzun hormon dengesinin sağlanmasına katkı yapar.
 
Organik Buğday çimi zengin bir Demir kaynağıdır. Demir, kan ve kaslarımıza oksijen taşıma ve depolama özellikleri nedeni ile bağışıklık sistemimizin güçlü olmasını sağlayan, enerji üreten ve kanımızın temizlenmesine destek veren bir mineraldir.
 
Bütün bu yararlarının yanı sıra diyabet, cilt, kabızlık gibi sağlık sorunlarının tedavisinde çok temel destek bir üründür. İdeal bir diyet ürün olması da ayrıcalıklı özelliklerinden birisidir.
 
Kullanım ve Dozaj
 
Günde 2 kez, aç karnına 1 çay kaşığı Organik Buğday çimi tozunun 1 su bardağı ılık su içine atıp karıştırılarak tüketilmesi önerilir. Ayrıca, salata ve yemeklerinizin üzerine 1 çay kaşığı atarak da tüketebilirsiniz.
 
Asitli içeceklerin (Kola, gazoz vb.) içine tüketmeyiniz. Olumsuz hiç bir yan etkisi tespit edilmemiştir. 3 yıl içinde tüketilmesi önerilir.
 
Nutrigreen Buğday çimi tozu gerçek anlamda buğday içermemektedir. içerdiği buğday "gluten" oluşumundan önce kullanılan körpe bitkidir. Bu yüzden de buğdaya alerjisi olan kişiler etkilenmemektedir.
 
Ürümüz ETKO tarafından sertifikalandırılmıştır.